+48 22 743 91 22


Implanty, protetyka, ortodoncja, stomatologia, dentysta, Warszawa, Zacisze, Targówek, mail, kontakt Implanty, protetyka, ortodoncja, stomatologia, dentysta, Warszawa, Zacisze, Targówek, telefon


Wykonujemy następujące zabiegi w zakresie chirurgii stomatologicznej:


Resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja (jednokorzeniowa lub wielokorzeniowa) jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu wierzchołka korzenia zęba wraz z przewlekłymi zmianami okołowierzchołkowymi. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Ogromną zaletą tego zabiegu jest możliwość wyleczenia zęba bez konieczności jego usunięcia.


Dłutowanie zatrzymanych zębów

Zabieg dłutowania zęba (zazwyczaj zęba mądrości) przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym i jeśli są wskazania - w osłonie antybiotykowej. Polega on na nacięciu błony śluzowej nad zatrzymanym lub częściowo zatrzymanym zębem, odwarstwieniu płata błony śluzowej. Następnie za pomocą specjalnego frezu, usuwana jest pokrywająca ząb blaszka kostna. Po usunięciu zęba rana jest zszywana. Zabieg ten przeprowadza się gdy zęby są bardzo zniszczone próchnicą bądź gdy ząb nie może się prawidłowo wyrżnąć i przyjąć prawidłowego ustawienia w łuku zębowym.


Podniesienie dna zatoki szczękowej

Skomplikowany zabieg chirurgiczny wykonywany w przypadku, gdy w miejscu planowanego implantu lub kilku implantów jest zbyt cienka warstwa kości i trzeba ją uzupełnić materiałem kościozastępczym.


Odbudowa wysokości wyrostka zębodołowego

Jest to zabieg chirurgiczny polegający na odbudowie kości wyrostka zębodołowego po ekstrakcji zęba przy użyciu stosownego preparatu kostnotwórczego. Ma on na celu odtworzenie pierwotnego kształtu kości w celu dalszego leczenia protetycznego i implantologicznego.


Kiretaż otwarty

Jest to chirurgiczne usunięcie bakterii i złogów z kieszonek dziąsłowych, które wymaga nacięcia i odwarstwienia płata śluzówkowo-okostnowego, kiretaż jest przeprowadzany pod kontrolą wzroku, wymaga zaszycia rany i po 7 dniach zdjęcia szwów.